Hotel Jacuzzi Nature

23 / 100

përditësimi i fundit: 09-2021

Vaskat më të mira të hotelit në botë

Hotelet shpesh vlerësohen për akomodimin e tyre të shkëlqyeshëm dhe opsionet e jashtëzakonshme të ngrënies, por ç'të themi për komoditetet shtesë që mund t'i bëjnë pushimet tuaja nga e mira në të shkëlqyeshme. Vaskat e nxehta të hotelit mund të luajnë një rol të rëndësishëm për ta bërë përvojën tuaj të paharrueshme. Harrojeni vaskat e errëta të nxehta pranë pishinës së hotelit dhe përgatituni për disa nga vaskat më të mira të nxehta në botë. Nga vaska të nxehta në natyrë me pamje malore, lugina dhe kafshë të egra në vaska të nxehta të ndërtuara pikërisht në dhomën tuaj; kjo 15 vaskat e hotelit do t'ju bëjnë të dëshironi të rezervoni pushimet tuaja sot!
Hotel Jacuzzi Natuur

15. Amangiri, Pika e Kanionit, JASHT

Ky vendpushim luksoz ndodhet 600 hektarë në Canyon Point dhe e ndërtuar në mes të peizazhit. Ajo ofron pamje mbi Monumentin Kombëtar të Shkallës së Madhe-Escalante, perfekte për udhëtarët që e duan shkretëtirën. Së bashku me një pishinë të madhe dhe një tarracë të jashtëzakonshme, a ka një vaskë të bukur të nxehtë rrëzë murit të shkëmbit.

Shtretërit dhe shezlongët me madhësi mbretërore ofrojnë vendin përfundimtar për t'u çlodhur kur nuk jeni në ujë. Nëse zgjidhni të vizitoni në dimër apo verë, vaska e nxehtë është vendi i përsosur për të parë në ajër të hapur dhe për të parë yjet gjatë natës. Guests mund të gëzojnë aktivitetet e ujit këtu në Liqenin Powell aty pranë, eksplorimi i parqeve kombëtare dhe përjetimi i trajtimeve me banjë.

14. Park Hyatt Beaver Creek Resort & Banjë, Beaver Creek, CO

Ky vendpushim luksoz nuk ofron vetëm një vaskë të nxehtë, vetëm pesë, secila me pikat e veta të shitjes, duke e bërë këtë vendpushim një nga më të mirët për t'u vizituar nëse doni të kaloni pak kohë duke u lagur në banjë. Nëse jeni duke kërkuar kohë për të rritur, atëherë sigurohuni që të shkoni në njërën nga dy vaskat e nxehta të të rriturve. Po kërkoni një pamje, shikoni atë me një pamje mahnitëse të Luginës së Vailit.

Sidoqoftë, vaska jonë e preferuar e nxehtë këtu është ajo me ujëvarën e nxehtë, drejtpërdrejt nga formacioni shkëmbor natyror që rrethon pishinën. Nëse jeni duke kërkuar shërbim në një shpat, pastaj shkoni në banjë e cila vjen e kompletuar me kokteje, një kameriere personale, rroba banjo të buta, peshqir të ngrohtë dhe kokoshka tartufi. Kur ju pëlqen të notoni më shumë dhe të relaksoheni më pak, atëherë hidhini një sy pishinës së jashtme të nxehtë që është e hapur gjatë gjithë vitit.

13. Fermat Binjake, Barnard, VT

Ky vendpushim gjithëpërfshirës i Vermontit është shtëpia e dhjetë vilave të ndara që duken më shumë si shtëpi luksoze sesa vila fshatare. Shumica e këtyre dhjetë vilave gjithashtu kanë vaska të jashtëzakonshme të nxehta. Ato janë të vendosura brenda dhe jashtë. Vizitorët mund të zgjedhin akomodimin e tyre kur prenotojnë dhe nëse jeni duke kërkuar për një vaskë të nxehtë të mbyllur të brendshme pranë një fireplace ose një pishine të hapur të vendosur në një verandë të ekranizuar privat, ti je gjithmone me fat.

Çdo kabinë është projektuar nga profesionistë dhe nuk është çudi që mysafirët kthehen vit pas viti. Vaska jonë e preferuar e nxehtë është ajo në vilën e Aviarit. Vizitorët që qëndrojnë këtu, kanë mundësinë të zhyten në një vaskë të zhytur në një shkëmb graniti, me pamje nga pylli i New England nga një dritare e madhe. Një fireplace i mrekullueshëm prej guri është hapa larg dhe mund të jeni të sigurt se nuk do të jeni kurrë të ftohtë këtu.

12. Palmat Regent, Turqit- dhe Ishujt Caicos

Pjesërisht pishina pafundësi dhe një pjesë vaskë me ujë të nxehtë përbëjnë këtë parajsë të pabesueshme shumë milionëshe. Me pamje nga Oqeani Atlantik i Veriut dhe i vendosur në plazhin mbresëlënës Grace Bay, një vaskë e nxehtë me pishinë me 10 persona ulet në ishullin e vet. Dysheme druri, shezlong, loungers me stil, peshqir të ftohur, fruta të freskëta dhe wifi falas krijojnë skenën për këtë përvojë të jashtëzakonshme të banjës.

Vetë vendpushimi veçoritë 72 suita dhe është vetëm disa hapa larg plazheve me rërë të bardhë dhe ujërave bruz. Pajisjet e tjera përfshijnë a 25.000 metër katror, fusha tenisi të ndezura dhe një bollëk sportesh ujore si lundrimi, kajak dhe snorkelling. Sidoqoftë, është e lehtë të kalosh të gjithë pushimet këtu pranë pishinës, sepse pavarësisht nëse jeni duke pushuar në vaskë ose duke u zhytur në pishinën e ngrohtë, është absolutisht befasuese.

11. Lozha Matakauri, Queenstown, Zelanda e Re

Një kedër alpin ulet buzë liqenit Wakatipu- dhe shtëpizë guri që ka suita tepër të bukura, dhoma dhe shtëpi pritjeje. Këtu mysafirët do të gjejnë një vaskë të jashtëzakonshme me pamje nga malet e The Remarkables. Vaska e nxehtë është e rrethuar nga dyer xhami nga dyshemeja në tavan që hapen për t’u ekspozuar ndaj të gjithë elementëve, me qirinj të ndezur rreth tij.; ky është destinacioni ideal romantik.

Ka një vaskë shtesë të nxehtë jashtë banjës, një sauna dhe një pishinë të ndezur. Nëse jeni duke udhëtuar me një familje ose një grup miqsh, rezervoni shtëpinë e pronarit, ku mund të hyni në vaskën tuaj private të nxehtë në ballkon me pamje nga një mjedis i bukur.

10. Shtëpizë Blancaneaux, San Ignacio, Belize

Nuk është për t'u habitur që kjo vaskë e nxehtë është në këtë listë, sepse në fakt ishte projektuar nga stilisti i prodhimit fitues i Oskarit Dean Tavouaris. Lozha në fakt ka një hidrocentral që fuqizon banjën e 41.640 litri nxehet me energjinë e tepërt që prodhon dhe ndryshe nga një vaskë tipike e nxehtë me shumë flluska, a është ky vetëm ujë i nxehtë. E vendosur në një xhungël tropikale, po lahet në këtë vaskë si të ikësh nga realiteti, qoftë edhe për një kohë të shkurtër.

Çfarë e bën këtë vaskë të nxehtë kaq unike, është fakti se është ndërtuar nga artizanët vendas të gurit me mijëra copa graniti vendas. Guests mund të gëzojnë pije këtu shërbyer në bar; sigurohuni që ta njoftoni banakierin që po shkoni atje për të marrë shërbimin më të mirë.

9. Shtëpia e ëndrrave të skive, Park City, Juta

Ky ski-in i pasur, ski jashtë shtëpisë është e vendosur 8000 voet boven de zeespiegel bovenop Little Baldy Peak in Deer Valley Resort en heeft een ongelooflijke stenen hottub voor 12 persona. Vizitorët nuk duhet të shqetësohen për ftohjen në mot të akullt me ​​vatrat e jashtme, kuverta të nxehta përreth dhe një pishinë të hapur të nxehtë. Nga vaska e nxehtë, mysafirët mund të shikojnë diellin të kthejë Malet Wasatch në purpur verbues, ndërsa shijonte një koktej nga njëri prej dy bareve të shtëpisë.

Pajisjet e tjera në këtë shtëpi luksoze përfshijnë gjashtë dhoma gjumi, dhjetë banjo, një kabinë DJ, një kinema në shtëpi, një tavolinë pishine dhe një imitues golfi me aktivitet të plotë. Pasi kaluat ditë në shpatet përmes një ure private të skive me ngrohje, ju patjetër duhet të pushoni në këtë ultra elegancë, befasuese e bukur, vaskë e nxehtë prej guri në natyrë.

Hotels Jacuzzi Natuur1

8. Ishulli Rangali Conrad Maldives, Maldivet

Kjo është një nga vaskat më romantike të nxehta në listë, e vendosur në hotelin ultra-luksoz Conrad Maldives Rangali Island. Vaska e nxehtë ndodhet jashtë banjës së bukur mbi ujë dhe është për vetëm dy persona, në mënyrë që mysafirët të kenë privatësinë më të madhe të mundshme. Me pamje nga Oqeani Indian i qartë, i rrethuar nga gumë koral i gjallë dhe i nxehtë në 104 gradë; mysafirët nuk do të kenë arsye të duan të largohen nga kjo vaskë e nxehtë.

Nuk keni pse të shqetësoheni se do të dilni së shpejti, sepse stafi i hotelit do t'ju ofrojë lëngje të freskëta frutash dhe peshqir aromatik të freskët ndërsa jeni duke pushuar. Pajisje të tjera të shkëlqyera në këtë vendpushim përfshijnë një restorant nënujor, një bodrum vere nëntokësore me më shumë se 20.000 shishe vere, trajtime holistike në banjën e bukur dhe përvoja unike siç është noti me peshkaqenë balenë.

7. Do Bay, Ishujt San Juan, WA

Ky vendpushim fshatar është i vendosur në ishullin e bukur Orcas dhe fokusi këtu është në rilidhjen me natyrën. Tre vaska të nxehta në natyrë ku veshja është opsionale, janë të vendosura në zemër të vendpushimit, me pamje nga Deti Salish dhe ishujt e tjerë të Arkipelagut San Juan. Vaskat mund të strehojnë deri në tetë persona dhe mund të përdoren me pagesë nga mysafirët e hotelit dhe mysafirët që hyjnë.

Vizitorët e këtij vendpushimi mund të zgjedhin nga vendet e kampeve, kasolle ose yurt si akomodim dhe ka shumë aktivitete për t'u përjetuar në ishull. Relaksohuni dhe rifreskoni mendjen tuaj me joga ose masazhe, para se të shkoni në sauna dhe vaska që mbahen në një temperaturë të mrekullueshme gjatë gjithë vitit 104 gradat qëndrojnë.

6. Resorti Nimmo Bay, Brits-Columbia, Kanadaja

Gasten van het Nimmo Bay Resort in British Columbia kunnen genieten in een van de twee uit rood cederhout vervaardigde hottubs die het hele jaar door verwarmd worden tot een heerlijke 104 gradë. Vendosja në vetvete është absolutisht befasuese dhe pamja nga një prej vaskave të nxehta me tetë persona është po aq mbresëlënëse; ujëvarat, vegjetacion i gjelbër i harlisur dhe ndjenja e fshehjes në mes të askundit.

Shumë mysafirë këtu guxojnë të bëjnë një zhytje në pishinën e ftohtë para se të hidhen në vaskat e nxehta për përvojën përfundimtare të ftohtë-të ngrohtë që ka për qëllim të forcojë trupin dhe shqisat tuaja.. Vaskat janë të mbushura me ujë të pastër që bie nga maja e malit Stephens. Aktivitete të tjera në këtë vendpushim luksoz gjithëpërfshirës përfshijnë peshkimin me heli, shikimi i balenave, hipje në vozitje, ecje dhe kajak.

5. Hoteli në Rivington, Qyteti i Nju Jorkut

Ky hotel Lower East Side është një vend i nxehtë sekret për këdo që kërkon pamje të jashtëzakonshme, një festë e mrekullueshme dhe një përvojë e pabesueshme e vaskës me çati në çati. Kjo vaskë e nxehtë e lakmuar e bërë nga druri i kedrit me 10 tapiceri në natyrë është vendi i përsosur për të shijuar disa kokteje ndërsa shijoni pamjen. De ronde cederhouten hottub lijkt meer op een emmer en levert ​​een meerwaarde aan dit ultra-hippe penthouse.

Ka shtesa të jashtëzakonshme rreth kësaj vaskë të nxehtë me shkëlqim, si një dush në natyrë për tu freskuar gjatë verës, një fireplace në natyrë për të ngrohur këmbët tuaja në dimër dhe disa netë festash të pabesueshme me temë. Ky hotel ka dhoma luksoze dhe të hijshme dhe një tavolinë të madhe pishine në hollin. Shumë të famshëm kanë festa këtu.

4. Banyan Tree Lijiang Resort & Banjë, Lijiang, Kina

Vizitorët në këtë vendpushim të pabesueshëm nuk kanë pse të ndajnë një vaskë të nxehtë me askënd tjetër, pasi çdo vilë me kopsht ka vaskën e vet private të nxehtë për dy persona. Vaskat e nxehta dalin nga mali i famshëm Jade Dragon Snow dhe nxehen në një vend të rehatshëm 100,4 gradë. Me darka të klasit botëror, një banjë e pabesueshme dhe akomodime luksoze, ky vendpushim ofron diçka për të gjithë.

Sigurohuni që të kërkoni pak verë kumbulle lokale ose çaj tradicional kinez gjatë larjes. Pajisjet e tjera turistike përfshijnë joga, fusha tenisi në natyrë, një qendër fitnesi moderne dhe një bollëk udhëtimesh dhe shëtitje për të përjetuar.

3. De Molori Safari Lodge, Provinca Veriperëndimore e Afrikës së Jugut

Kjo shtëpizë me pesë suita përmban një nga vaskat e hotelit më mbresëlënëse në botë. Kjo pishinë në tokë mund të strehojë deri në gjashtë persona dhe vizitorët mund të shikojnë kafshë të egra të mahnitshme. Nga vaska ho, mysafirët mund të shikojnë elefantët, të zebrave, qentë e egër dhe madje edhe luanët kullosin aty pranë. Molori Safari Lodge është e vendosur thellë në Rezervën e Madikwe Game, Një 185.329 rezervë acre e mbushur me kafshë të egra, dhe është pa malarje!

Vizitorët jo vetëm që mund të shijojnë këtë vaskë epike të nxehtë, por gjithashtu trajtohen me një shërbëtor personal që u shërben pije dhe ushqime tradicionale gjatë larjes. Si një bonus, kjo vaskë e bukur e nxehtë është e rrethuar nga një pishinë po aq mahnitëse e pafundësisë, mobilje të bukura prej druri dhe karrige dhe divane të rehatshëm.

2. Hotel Villa Honegg, Luzern, Zvicra

Kjo vaskë e nxehtë në natyrë është një nga më të mëdhatë në këtë listë dhe duket më shumë si një pishinë me avull sesa një vaskë e zakonshme e nxehtë. Jashtë në lëndinën e pasme të kësaj rezidence 1905 ndodhet kjo vaskë e pabesueshme e nxehtë?, me pamje nga Liqeni i pacenuar Luzern. Në dimër, peizazhi dramatik përfshin majat e mbuluara me borë, ndërsa vera e gjelbër, kodrat me bar mund të shihen aq sa mund të shohë syri.

Kjo banjë ultra-moderne ka një dizajn elegant, me parmakë prej çeliku inox dhe qoshe të mprehta, të cilat kontrastojnë shkëlqyeshëm me gurin përreth. Pajisjet e tjera në këtë hotel të bukur përfshijnë një kinema me 20 vende, qira e biçikletave elektronike, nje sallon, një dhomë me një fireplace, një fushë golfi aty pranë dhe një restorant i shkëlqyer.

Hotel Jacuzzi Natuur 1

1. Fairmont Banff Springs, Banff, Kanadaja

I njohur për pamjen më shumë si një kështjellë përrallore sesa një hotel, Fairmont Banff Springs Hotel ofron luks të jashtëzakonshëm, një mjedis i bukur dhe një vaskë e nxehtë epike. Ky peizazh magjepsës është shtëpia e qiellit blu, male të larta, pisha të mëdha dhe maja të mbuluara me borë. Në mes të të gjithëve është një vaskë e nxehtë në natyrë që kërkon të zhytet në të. Nëse zgjidhni të vizitoni këtë verë apo dimër, mysafirët do të kënaqen duke u njomur në ujërat shëruese ndërsa marrin frymë ajrin alpin.

Po aq mbresëlënëse Willow Stream Spa është gjithashtu e vendosur në këtë pronë të bukur, që kanë të brendshmet e veta- dhe ka vaska të nxehta në natyrë, si dhe dhoma të shumta për trajtime dhe banja minerale. Nuk mund të ketë asgjë më magjike sesa të zhytesh në ujërat e ngrohta duke marrë pamjet e këtij peizazhi befasues që të rrethon nga të gjitha anët.

Gerelateerde artikelen:

Hotel Me Xhakuzi Ne Dhomen Nga Deti

Hotel Me Xhakuzi ne Dhome

Hotel Jacuzzi Me Pamje

Rezervoni dhomën tuaj të hotelit me xhakuzi shpejt dhe me çmim të ulët në HotelBubbelBad.nl